Jak nie bać się dentysty? Poradnik dla pacjentów - Dobry dentysta

Dobry dentysta Zabrze

Ważna profilaktyka

Większość ludzi nie lubi chodzić do stomatologa. Wizyta u tego lekarza wiąże się im najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, okropnym dźwiękiem wiertła, ale przede wszystkim z okropnym bólem. Z tego też względu wiele osób nie chodzi do dentysty d

Jak nie bać się dentysty? Poradnik dla pacjentów - Dobry dentysta Dobry dentysta Zabrze
opóki coś się nie zacznie dziać. Kiedy już jednak pojawi się problem jest on znacznie silniejszy niż ten, kiedy poszlibyśmy z niewielkim ubytkiem. Niekiedy przy poważnych problemach z zębami konieczne jest ich kanałowe leczenie, a nawet ich usunięcie. Sporo osób również nie dba o odpowiedną higienę jamy ustnej, a w połączeniu z brakiem wizyt u dentysty pojawia się zaawansowana próchnica zębów. Do stomatologa powinniśmy chodzić raz na pół roku, aby uniknąć poważnych problemów z zębami. W przypadku, kiedy już do takich dojdzie czeka nas poważniejsze i o wiele bardziej bolesne leczenie. Dodatkowo takie leczenie to również dodatkowe, i to nie małe, koszty. Natomiast w przypadku, kiedy trzeba będzie ząb, lub zęby usunąć, wówczas na to miejsce przeważne trzeba będzie wstawić nowy ząb.


Wykonywanie płatnych usług stomatologicznych

Koszty leczenia stomatologicznego bywają bardzo różne i uzależnione od rodzaju schorzenia z jakim przychodzi się do dentysty. Dlatego wiele osób przed planowaną wizytą u stomatologa dokładnie dowiaduje się, jakie mogą być jego koszty i w razie potrzeby wybiera inną przychodnię lub stara się skorzystać z bezpłatnego leczenia. Na szczęście cennik poszczególnych usług dentystycznych jest powszechnie dostępny, a poza tym personel przychodni zajmujący się zapisywaniem pacjentów na wizyty dokładnie informuje ich o tym, z jak wysokimi kosztami związane jest przeprowadzenie konkretnego leczenia. Dzięki temu można od razu dokładnie przemyśleć, czy będzie można uczestniczyć w całej terapii mającej na celu poprawę stanu uzębienia.

Nowoczesne przychodnie stwarzają komfortowe warunki leczenia. Dotyczy to także prowadzenia leczenia stomatologicznego. Trzeba przyznać, że zwłaszcza prowadzenie terapii stomatologicznej powinno odbywać się w przyjemnych warunkach w dobrze przygotowanym gabinecie. W przeciwnym razie nawet najlepszy sprzęt stomatologiczny nie będzie w stanie skutecznie wyleczyć uzębienia, a jedynie wpłynie na ogólny wygląd gabinetu dentystycznego. Dlatego większość pacjentów zwraca uwagę na to, w jakich warunkach leczone są ich zęby i stara się wybierać jedynie najlepiej wyglądające gabinety. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale z powodzeniem można skorzystać z usług chociaż sterylnie czystej i przyjemnej poradni.


Piaskowanie u dentysty

Piaskowanie ? zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego (pozostałego po skalingu) z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji (w tym pęcherzyków powietrza).

Piaskowanie jest zabiegiem higienizacyjnym i może być wykonywane zarówno przez higienistę dentystycznego, jak i stomatologa. Zabieg polega na systematycznym czyszczeniu wszystkich widocznych powierzchni każdego z zębów. Pacjent musi dość często wypluwać charakterystyczną, dość słoną zawiesinę; można też użyć odsysacza, co w dość dużym stopniu eliminuje ten problem. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, chociaż pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z długotrwałym otwarciem ust (do ok. 20 minut), słonym smakiem płynu i jego ciśnieniem, gdyż strumień kierowany jest jedynie na powierzchnię zębów, ale po odbiciu się od niej może trafić na dziąsło lub język.

W ostatnim czasie stosuje się piaskowanie do leczenia próchnicy. Strumień cząsteczek wraz ze sprężonym powietrzem usuwa chore tkanki zęba pozostawiając zdrowe nienaruszone. Metoda jest bezbolesna i może zastępować tradycyjne borowanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piaskowanie_(stomatologia)



© 2019 http://dobry-dentysta.blys.com.pl/